• עברית
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • Deutsch

הקמת קרן גידור להשקעות

חשוב להבהיר למה הכוונה כאשר מדובר בקרן גידור: כאשר רוכשים מניות בצורה "קלאסית" (מה שמכונה גם "לונג"), מרוויחים אם המניה עולה, ומפסידים אם המניה יורדת. עם זאת, אם נשתמש באמצעים פיננסיים שונים, ניתן לגדר את הסיכונים שלנו כמשקיעים, ולהשיא רווחים גם במצבים בהם המניה יורדת, כמו למשל רכישת מניה בשורט, פוזיציה אשר מניבה רווחים דווקא כאשר המניה יורדת. "גידור" אם כן היא אסטרטגיית השקעה המתיימרת לבצע עסקאות סחר מורכבות יותר מאשר פוזיציות "לונג" על מניות ואגרות חוב, וכוללת למשל השקעה בשורטים, אופציות, עסקאות במינוף גבוה ועוד. רוצה לומר, תיאורטית, ההבדל בין קרנות נאמנות "רגילות" להשקעה, לבין קרנות גידור, היא שקרנות גידור גמישות יותר בבניית תיק ההשקעות שלהן, ופועלות באפיקים ספקולטיביים יותר. 

ייעוץ וניהול השקעות בקריפטו ללא רישיון

אתגר חדש (יחסית) שכזה הוא מטבעות הקריפטו, אשר מושכים את עיניהם וארנקיהם של משקיעים רבים, החולמים על אחוזי תשואה גבוהים בעבור ההשקעה שלהם. המסחר בקריפטו הפך משוכלל, וכיום סוחרים מיומנים מבקשים לנהל השקעות בקריפטו עבור אחרים. אולם כיצד מנהלים השקעות בקריפטו עבור אחרים? הכל במאמר להלן.

כך ניתן להגיש תביעה נגד גוגל

נניח שאתם מתכנתים מעולים העובדים בתחום של פיתוח אפליקציות. אחרי חודשים או שנים של עבודה, פיתחתם אפליקציה נהדרת למערכת אנדרואיד, שיכולה לעשות טוב בעולם וגם להרוויח לכם אחלה כסף. כעת אתם רוצים להעלות אותה לגוגל פליי, חנות האפליקציות של אנדרואיד, כדי להתחיל להביא אליה משתמשים וטראפיק. פתאום, גוגל אומרים לכם משהו בסגנון: "אתם שם; אתם לא באים לי טוב בעין. אתם לא מורשים לעלות את האפליקציה לגוגל פליי. No soup for you". מדובר כמובן בעסק ביש: חנות האפליקציות של גוגל, היא הדרך העיקרית של מפתחי אפליקציות להגיע אל המשתמשים של טלפונים חכמים בארץ ובעולם. אם למפתחים אין אפשרות לעבוד עם גוגל, מעשית אין להם אפשרות לעבוד כלל.

חוב במדינה אחרת? יש מה לעשות: כך תגבו חובות בינלאומיים

לפי העיתונאי תומאס פרידמן בספרו "העולם הוא שטוח", תהליכים כלכליים גלובליים שונים "שיטחו" את עולם העסקים: אנחנו יכולים לשבת בישראל מול המחשב הביתי, ולנהל באמצעותו עסקים בסין, ארצות הברית, מדינות אירופה ואף ביבשת אפריקה. הגבולות הפיזיים הפכו פחות חשובים, ורכבת הקידמה לא עוצרת. אולם כפי שיודע כל מי שמנהל עסק בקנה מידה כלשהו, לא פעם ישנם צדדים לחוזה שלא משלמים מסיבה כזאת או אחרת. בהתאם לכך, גם כאשר מנהלים עסקים בינלאומיים, נוצרים לעתים חובות בינלאומיים, קרי חובות בהם החייב נמצא מחוץ לשטח השיפוט של מדינת ישראל. עם זאת, גם במצבים כאלו, אין צורך לומר נואש: גם בגביית חובות מעבר לים, העולם כיום הוא שטוח מאי פעם.

מחיקה/ביטול הרישום הפלילי

״טוֹב שֵׁם מִשֶּׁמֶן טוֹב״ כתב החכם באדם, שלמה המלך; השם שלנו והתדמית שלנו הם הנכסים הכי חשובים שיש לנו בחיים, והם משהו שלעולם לא נוכל לקנות בכסף. עם זאת, כולנו עושים טעויות בחיים, ועבור חלק מאיתנו, הטעויות הללו הותירו צלקות מכוערות על המרשם הפלילי שלנו.

שינוי עילת סגירת תיק חקירה לחוסר אשמה

כאשר תיק מגיע לתביעות או לפרקליטות, עורך הדין המטפל בתיק עובר על הראיות הקיימות בו, ומחליט על אופן הטיפול בתיק; בעיקרון, יש שתי אפשרויות להמשך: הגשת כתב אישום כנגד חשוד או חשודים על בסיס הראיות שנאספו בתיק, או לחילופין, סגירת התיק נגד החשוד או החשודים. סגירת שכזו נעשית לפי אחת משלוש עילות הסגירה האפשריות: חוסר ראיות להעמדה לדין, חוסר עניין לציבור בהעמדה לדין, או חוסר אשמה (קיימת עילה נוספת של הסדר מותנה, אך נתעלם ממנה לצורך העניין).

בוררות – מה שחשוב לדעת

בסדרה הישראלית המיתולוגית ״הבורר״, אמר השחקן משה איבגי (הלא הוא ברוך אסולין, הבורר של העולם התחתון) כי ״מה שחשוב בחיים זה לא מה אתה משיג, זאת רק הדרך שאתה משיג את זה״. אותו בורר טלוויזיוני אמנם התכוון לתת עוד אחד משיעורי החיים המפורסמים שלו, אולם המשפט הזה מעניין גם בדיון על בוררות בצד הנכון של החוק: בוררות היא כלי אלטרנטיבי ליישוב סכסוכים; כלומר, במקום ליישב את הסכסוך בין שני הצדדים בבית משפט, ניתן על פניו להשיג את אותה התוצאה (קרי יישוב המחלוקת), בדרך אחרת. האם מה שחשוב הוא השורה התחתונה (יישוב הסכסוך) או הדרך בה מגיעים אליה (בוררות או משפט)? 

Pages

צור קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

מי אנחנו

משרד עו"ד אלי שמעוני מתמחה בתחום האזרחי-מסחרי ובתחום הקניין הרוחני. המשרד עוסק בליווי וייצוג משפטי של עסקאות וחוזים. בנוסף משרדנו עוסק במתן ייעוץ וניהול תיקי קניין רוחני כגון: רישום סימני מסחר, רישום פטנטים, הגנה על זכויות יוצרים ומדגמים, ליווי עסקים בעלי זכויות קניין רוחני וייצוגם המשפטי.

צור קשר