• עברית
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • Deutsch

עורך דין קריפטו, עורך דין ביטקוין

עולם המטבעות הדיגיטאליים נמצא כבר עמוק בתוך תודעת השוק ולאט לאט הציבור וגם הרשויות מבינים שאלו לא יעלמו מן העולם. למטבעות הקריפטו שימושים רבים כמו: העברות מידיות לכל העולם, ללא מעורבות צד שלישי (בנק, חברת אשראי) אשר מבצעות העברות בצורה איטית יחד עם עמלות סליקה גבוהות. שמירה על פרטיות (באופן יחסי), וודאות, ללא מגבלת זמן ומרחק וסכום, וכאמור עמלות נמוכות מאוד, ביצוע תשלומים קטנים לנמענים רבים, גם לאלו שאין בידיהם חשבון בנק (50% מאוכלוסית העולם ללא חשבון בנק). בנוסף, גם מסחר באינטרנט ללא עמלות (כ- 20 אחוז חיסכון), תיירות בינלאומית, מסחר בינלאומי – ללא המרות מטבע כפולות, או המרה בודדת.
יכולת ביצוע תשלומים בין מערכות אלקטרוניות, רישום עסקאות ובעלויות קשיח, שימוש במסחר פנים ארגוני ועוד...

מהם מטבעות דיגיטליים / קריפטוגרפים?
מטבע קריפטוגרפי מבוזר הוא אמצעי תשלום ("מטבע"?, "נכס"?, "נייר ערך"?) שנוצר באמצעים טכנולוגיים אשר ערכו לא נקבע לפי ערך סחורה או לפי קביעה של גוף מרכזי אחד, אלא לפי הסכמה בין רשת משתמשים. הדוגמה הידועה ביותר למטבע מבוזר היא ביטקוין. דוגמאות נוספות הן מטבעות את'ריום, ריפל, לייטקוין, דוט, טרון, קרדנו ועוד.... 
רוב המטבעות המבוזרים מתבססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין, אשר מטבע הביטקוין היה יישומה הבולט הראשון.
הביטקוין אינו מופק או מנוהל על ידי ממשלה או בנק מרכזי של מדינה כלשהי. במקום זאת, הביטקוין מבוסס על מנגנוני קריפטוגרפיה ורשת תקשורת עמית לעמית. תהליך הנפקת מטבעות חדשים למחזור מכונה "כרייה" באנלוגיה לכריית זהב (נכס). בתהליך זה יש להקדיש כוח חישוב רב בו מונפקים מטבעות חדשים הניתנים לשימוש.

כיצד מתייחסת רשות המיסים למטבעות דיגיטליים?
על פי חוזר מס הכנסה 5/2018 מטבע וירטואלי אינו מוגדר כ"'מטבע"‏ או "'מטבע ‏חוץ"'‏ (הילך חוקי) בהתאם לחוק בנק ישראל ולעניין פקודת מס הכנסה, על כן חל עליו מס (עליית ערכו של המטבע הדיגיטאלי או ירידת הערך אינה נחשבת שינוי "שער מטבע" שאינו ממוסה).
לכן, רשות המיסים רואה בפעולת רכישה ומכירה של מטבעות וירטואליים, עסקה בנכס, אשר הרווחים מעסקה זו ימוסו במסגרת רווח הון בשיעור של 25%.
אלו העוסקים במסחר במטבעות באופן שוטף, הכנסותיהם יסווגו כהכנסה פירותית (הכנסה מעבודה) ויחולו עליה שיעורי מס שולי (עד 53%) או מס חברות (23%) ומע"מ.
הדיווח לרשות המיסים יתבצע בסוף כל שנת מס על כל העסקאות ורווחיהן (או ההפסדים), כאשר אירוע מס מתרחש בעת ביצוע עסקה, הן במכירתו של מטבע דיגיטאלי למטסע פיאט כלשהוא (שקל, דולר או אחר) והן בביצוע המרה של מטבעות דיגיטאליים (לדוגמא: מכירת ביטקוין לשם רכישת מטבע ריפל או איתריום).

מה נחשב לאירוע מס? 
מכירת קריפטו עבור פיאט (כסף "רגיל"), תשלום בקריפטו עבור נכסים/מוצרים או שירותים, המרת מטבע דיגיטאלי אחד במטבע דיגיטאלי אחר, כריית מטבעות וירטואליים, תשלום או קבלת שכר בקריפטו ועוד...

הוראות החוק בנושא.
הוראות החוק מתחום המיסוי אך גם מתחום איסור הלבנת הון עודכנו לאחרונה גם כדי לבצע אכיפה יעילה יותר וגם לאפשר גישה לתוצרים של מסחר במטבעות דיגיטאליים דרך המערכת הבנקאית. חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים), תשע"ו-2016 תוקן לאחרונה וכך גם צו איסור הלבנת הון (חובות זיהוי, דיווח וניהול רישומים של נותני שירותי מטבע למניעת הלבנת הון ומימון טרור), תשע"ד-2014, אשר בתוכם מוזכרים בפירוש מטבעות דיגיטאליים כנכס פיננסי אשר חלים עליהם הוראות חוק אלו.

רשויות המס בישראל ובכל העולם עוקבות אחר זירות המסחר, הבנקים והגופים הפיננסיים ומקבלות דיווחים שונים ומידע על מחזיקי מטבעות וירטואליים. אי דיווח לרשות המיסים על הכנסות ורווחים ממכירות מטבעות וירטואליים הינה עבירה פלילית חמורה.

עורך דין העוסק בתחום המטבעות הקריפטו (מטבעות הדיגיטאליים) יכול לסייע לך בייצוג מול המערכת הבנקאית, רשות המיסים והרשות להלבנת הון, בהקמת מיזמים בתחום הקריפטו אשר נדרשים לעמוד בדרישות רשויות האכיפה (ניירות ערך, הלבנת הון, מיסים), וגם לאלו אשר רכשו מטבעות קריפטו בעבר ועתה מבקשים לדווח ולשלם את המינימום מס הנדרש על פי דין. 

אלי שמעוני, משרד עורכי דין, עוסק בתחום הקריפטו והמטבעות הדיגיטאליים, פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם הליכים משפטיים.

עורך דין ביטקוין

בעולם המסחרי שבו אנחנו חיים היום, יש יותר מידי פיתויים ליצירת שינויים פיננסיים שיכולים להשפיע על חיי היומיום שלנו. השקעות כמו השקעות בעולם הביטקוין הן אולי משהו מאוד מפתה ומגניב במבט ראשון. אבל אם המטרה שלכם היא בסופו של יום להגיע למצב שבו אתם רוצים לנצל את האפשרויות בשביל לבנות אפיקי הכנסה מיוחדים, אז כדאי להתייעץ עם עורך דין ביטקוין בכדי לייצר את תהליך ההשקעה הנכון ואפילו לבנות חוזה התקשרות מתאים עם חברות מסוגים שונים. בשביל לעשות את הצעד הראשון ולפנות לעזרתו של עורך דין ביטקוין, אתם יכולים להיעזר בצוות המקצועי של משרד עורכי הדין אלי שמעוני אשר יכולים לתת לכם מידע, כמו גם טיפול קונקרטי בצרכים שקיימים, והכל על בסיס שנים רבות של ניסיון ועבודה בתחום.

עורך דין ביטקוין – יעזור לכם לשמור על הכסף שלכם

המטרה הראשונית בעבודה עם עורך דין ביטקוין היא קודם כל לשמור על ההשקעה שלכם. למשל, אם אתם מתקשרים עם חברה שאתם לא ממש בטוחים ביכולות שלה, או שאתם רוצים להגן על עצמכם מפני סיטואציות שבהן הכסף שלכם יאבד בצורה כזו או אחרת, חשוב מאוד לבנות חוזה התקשרות אשר יתאים לסיטואציה שבה אתם נמצאים, ויחזה כל סיטואציה משפטית שהיא, בהווה ובעתיד לבוא. המדובר בהכרות עם הצרכים שלכם, אבל גם בנייה של חוזה שמתאים את עצמו לחברה שאיתה אתם רוצים לעבוד. ולכן רק אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים מסוגלים להגיע לרמות דיוק מבחינת החוזה שאתם צריכים לקבל.

העולם משתנה מהר ואתם צריכים להגן על עצמכם

יש כל כך הרבה שינויים שמתרחשים בעולם מטבעות הקריפטו ולפעמים לאנשים מן השורה קשה לעקוב אחרי השינויים ולדאוג לאינטרסים שלהם. כלומר, אם אתם מוכנים להשקיע במטבעות דיגיטליים, חשוב מאוד לפנות בהקדם האפשרי בעזרת אנשי הצוות המקצועיים של משרד עורכי הדין אלי שמעוני, וביחד איתם לבנות את סוג החוזה או לקבל את הייעוץ המשפטי הדרוש לכם. וזאת, בשביל למנוע השקעות פזיזות ומסוכנות, ובשביל לייצר את חוויית העבודה שמגיע לכם לייצר.

עורך דין קריפטו

מטבעות וירטואליים הם קודם כל ערך חשוב מאוד בעולם שבו אנחנו רוצים לייצר השקעות מיוחדות המניבות משאבים כלכליים לאורך זמן. יחד עם זאת, השקעה בקריפטו או ביטקוין, היא לא עניין של מה בכך וזה בהחלט דורש תכנון מוקדם ואפילו הבנה של הצרכים שלכם, כדי שאתם תהיו מסוגלים לקחת החלטות באופן שבו אתם תשמרו על האינטרסים שלכם ועדיין את הצליחו לייצר השקעות איכותיות. כאן, נכנס לתמונה עורך דין קריפטו אשר מסוגל ללוות אתכם שלב אחרי שלב בתהליך העבודה ולספק את הייעוץ המשפטי שאתם כל כך צריכים לקבל לפני שאתם משקיעים כספים. אנחנו, אנשי הצוות המקצועיים של משרד עורכי הדין אלי שמעוני, נלווה אתכם בצעדים החשובים שאתם צריכים לעשות כאשר אתם רוצים להשקיע בקריפטו, ונדאג שאתם תקבלו את כל המידע שצריך לקבל, מבחינה משפטית.

ניהול סיכונים ביחד עם עורך דין קריפטו

הרציונל מאחורי השקעה בתחום הקריפטו, כמו גם בעבודה עם עורך דין קריפטו, הוא לבנות את ההשקעה שלכם על בסיס היכרות עם תהליכי ניהול סיכונים. הבינו קודם כל מה הן המטרות שלכם לאורך הדרך והאם אתם יכולים לאפשר לעצמכם להפוך את המטרות האלו לאופציות בשטח. אבל מעבר לכך, צריך גם ללמוד איך לזהות השקעות בעייתיות או להגן על עצמכם בעזרת חוזים מסודרים שנכתבים על ידי עורך דין מיומן ומנוסה בתחום.

היכולת שלכם לייצר השקעות עם רווחים לטווח ארוך במיוחד

כמו שאתם בוודאי מצליחים להבין, העבודה עם עורך דין קריפטו מיומן ומנוסה בתחום היא הדרך הנכונה לפעול על מנת לייצר השקעות בסטנדרט הגבוה ביותר ועל מנת לאפשר לעצמכם, לקבל את הפתרונות הדרושים להשקעות שלכם. ולכן, חשוב לדאוג ליצירת קשר עם עורך דין קריפטו מהצוות המקצועי של משרד עורכי הדין אלי שמעוני, עוד לפני שאתם מקבלים את ההחלטות הראשוניות והבסיסיות ביותר, להשקיע את הכסף שלכם. אנשי הצוות של המשרד יספקו לכם גם מידע וגם הנחיות בפועל כדי שתוכלו לקחת את ההחלטות הנכונות ולהבטיח שאתם שומרים על האינטרסים שלכם גם כאשר מדובר על השקעות בסכומים קטנים.

שתפו את המאמר

צור קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

מי אנחנו

משרד עו"ד אלי שמעוני מתמחה בתחום האזרחי-מסחרי ובתחום הקניין הרוחני. המשרד עוסק בליווי וייצוג משפטי של עסקאות וחוזים. בנוסף משרדנו עוסק במתן ייעוץ וניהול תיקי קניין רוחני כגון: רישום סימני מסחר, רישום פטנטים, הגנה על זכויות יוצרים ומדגמים, ליווי עסקים בעלי זכויות קניין רוחני וייצוגם המשפטי.

צור קשר