• עברית
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • Deutsch

עורך דין חברות ותאגידים בישראל

כאשר חברה רשומה ומאוגדת בישראל, אין זה משנה היכן מתגורר הבעלים של החברה, הדין אשר חל על החברה הוא הדין הישראלי. כלומר החברה חייבת לפעול על פי דיני התאגידים של מדינת ישראל. בכדי לוודא כי חברה בבעלותך עומדת בכל דרישות החוק מומלץ תמיד לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בדיני חברות ותאגידים. דיני התאגידים משתנים ממדינה למדינה בצורה ניכרת, וכפי שצויין דיני התאגידים הרלבנטיים לכל חברה הם הדינים במדינה בה היא רשומה ומאוגדת. במידה ואדם המתגורר מחוץ לישראל הינו הבעלים של חברה ישראלית מומלץ להיעזר בשירותים עורך דין העוסק בחברות ותאגידים בישראל אשר מכיר את החוקים המקומיים ודובר את השפה העברית.רק כך ניתן להבטיח שלמרות שהבעלים אינו חי בישראל תקפיד החברה שבבעלותו על קיום כל דרישות דיני התאגידים הישראליים.

חובות דיווח 
על חברה המאוגדת בישראל לעמוד בכל חובות הדיווח. חובות הדיווח משתנות בין חברה פרטית ובין חברה ציבורית. חשוב להגיש את כל הדוחות התקופתיים ולהכיר את כל המקרים המחייבים דיווח לרשויות השונות. החשיבות של כך גוברת בייחוד כאשר מדובר בחברה הנסחרת בבורסה, שכן אי-עמידה בחובות הדיווח יכולה לגרור אחריה פתיחה בהליכי אכיפה מנהליים. מאחר שחובות הדיווח משתנות ממדינה למדינה חשוב שהייעוץ המשפטי המלווה את החברה הישראלית יהיה של עורך דין בישראל המתמחה בדיני חברות ותאגידים ולא להסתמך על ייעוץ של עורך דין ממדינה זרה.

דרישות ניהוליות
חוק החברות, התשנ"ט-1999, מציב דרישות ניהוליות שונות מחברה המאוגדת ורשומה בישראל. כמובן שגם פה יש שוני בדרישות על פי סוג ההתאגדות והשאלה האם מדובר בחברה הנסחרת בבורסה. הדרישות הניהוליות נוגעות למינוי דירקטוריון ומנהלים לחברה, כינוס של האסיפה הכללית, מינוי מבקר פנים וכיוצא בזה. בדומה לחובות הדיווח גם הדרישות הניהוליות אינן זהות בין המדינות השונות. בכדי לוודא שהחברה שבבעלותכם עומדת בכל הדרישות הניהוליות של החוק הישראלי יש להיעזר בעורך דין הנמצא בישראל ובקיא בדרישות חוק החברות. הדבר חשוב בייחוד כאשר הבעלים של החברה אינו מתגורר בארץ וההכרה שלו את הכללים החלים בישראל פחותה. במקרה כזה רצוי במיוחד לקבל שירותים משפטיים מעורך דין חברות ותאגידים הנמצא בישראל ולא מעורך דין זר ממדינת המקור של הבעלים. כך יוכל הבעלים של החברה להיות בטוח שלמרות שאינו נמצא פיזית בישראל, כי החברה שבבעלותו מקפידה למלא את דרישות החוק הישראלי.

תשלום מס חברות בישראל 
סוגיית תשלום מס חברות בישראל הינה סוגייה מורכבת. ישנם מסלולי מס שונים בהתאם לגודל החברה, מיקומה, פעילותה ועוד. ההבדל בשיעור המס המשולם יכול להיות משמעותי מאוד. על כן יש חשיבות גבוהה להכרת מסלולי המס השונים והתאמת מסלול לחברה הספציפית. מעבר להכרת החוק יש צורך גם בהכרת מערכות מס ההכנסה בישראל בכדי לדעת כיצד להגיש בקשה לחישוב מס על פי מסלול מסויים. בסוגייה זו בולטת החשיבות של עורך דין חברות ותאגידים בישראל המכיר את החוק ואת המערכות השלטוניות ואשר יוכל לוודא ששיעור המס המשולם על ידי החברה הוא אכן שיעור המס המתאים עבורה ובכך לחסוך לבעלים סכומי כסף רבים. 

אלי שמעוני, משרד עורכי דין עוסק בתחום האזרחי/מסחרי לרבות חוזים, קניין רוחני, תאגידים וייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

שתפו את המאמר

צור קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

מי אנחנו

משרד עו"ד אלי שמעוני מתמחה בתחום האזרחי-מסחרי ובתחום הקניין הרוחני. המשרד עוסק בליווי וייצוג משפטי של עסקאות וחוזים. בנוסף משרדנו עוסק במתן ייעוץ וניהול תיקי קניין רוחני כגון: רישום סימני מסחר, רישום פטנטים, הגנה על זכויות יוצרים ומדגמים, ליווי עסקים בעלי זכויות קניין רוחני וייצוגם המשפטי.

צור קשר