• עברית
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • Deutsch

ייצוג משפטי

ייצוג משפטי הוא מונח מקיף הכולל בין היתר התדיינות (ליטגציה) בבית המשפט ובכל ערכאות המשפט השונות, לרבות בתי דין לעבודה, לשכות ההוצאה לפועל וטריבונאלים נוספים. כמו כן, ייצוג משפטי כולל את ייצוג הלקוח בפני רשויות מנהליות שונות, ייצוג בפני בא כוחו של הצד האחר, ייצוג בהליכי בוררות וגישור, ייצוג מול גופים עסקיים ומוסדיים ללא התדיינות בערכאות המשפט ועוד. עורך דין המתמחה בייצוג משפטי מלווה את הלקוח בכל שלבי ההליך המשפטי ותפקידו במידת הצורך לנהל את התיק בבית המשפט, בין אם הוא מייצג את התובע או הנתבע. עבודת הייצוג הינה תחום התמחות בפני עצמו ויש להמקצע בה ולהפנים את חשיבותה.

ניסיון עשיר בניהול תיקי ליטיגציה
ייצוג בפני בתי המשפט (ליטיגציה) הוא תחום בפני עצמו אשר דורש מקצועיות, ניסיון רב וכישורים מיוחדים כמו כושר ביטוי מעולה, הופעה משכנעת ומרשימה, יכולת התמודדות במצבי לחץ, יכולת ניסוח עשירה ומרתקת, חשיבה מהירה וגמישות מחשבתית. עורך דין המתמחה בייצוג משפטי מגיב בזריזות למצבים חדשים ולהתפתחויות במהלך דיונים בבית המשפט או מול כל צד אחר, והוא מנצל בזריזות את הסיטואציה על מנת להשיג ללקוחותיו יתרון משמעותי, וכדי לשפר את סיכויי הלקוח לזכות בבית המשפט או להגן על האינטרסים שלו טוב יותר.

הופעה סוחפת והתנהלות של שחקן שחמט
כאמור, הצלחה בתפקיד עורך דין לייצוג משפטי דורשת מיומנויות ייחודיות, כישורי משחק, אינסטינקטים חדים וידע משפטי מעמיק ומקיף במגוון תחומים. ניתן להשוות את עבודתו של עורך דין לייצוג משפטי (ליטיגציה) לשחקן שחמט כיוון שעליו לצפות ולחזות מהלכים של הצד האחר, ועליו לקבל החלטות מהירות ונכונות כדי לשנות אסטרטגיה בזמן אמת, ולתכנן מהלכים מספר צעדים קדימה. על עורך הדין להיות מודע למתרחש סביבו, להקדים את יריביו, להיות מוכן לשאלות מצד השופטים ולהפגין בקיאות בפסקי דין רלוונטיים לתיק כדי לחסום טיעונים שכנגד ובכך להשיג יתרון ללקוח אותו הוא מייצג.
עורך דין ליטיגציה חייב להתנסח בבהירות ועליו להפגין כישורי במה סוחפים שאינם מביישים שחקני תיאטרון וקולנוע. הופעה מרשימה וסוחפת מעניקה נקודות זכות לעורך הדין וללקוח שלו, במיוחד כאשר הצד האחר אינו משכנע בהופעתו ובנימוקיו המשפטיים. כדאי לדעת כי יש הרואים בתפקיד הייצוג המשפטי כחוד החנית של ההליך המשפטי, אך לא כל עורך דין מתאים לתפקיד זה. ישנם עורכי דין המתאימים יותר לעבודה משרדית ולהכנת תיקים ומחקר מעמיק, בעוד עורכי דין אחרים מתאימים (בעיקר בגלל אופיים) לייצוג משפטי בהליכים משפטיים ואף נהנים מההופעה בפני בית המשפט ומפגינים כישרון אמנותי/דרמטי מרשים וייחודי.

לכן, כאשר בוחרים עורך דין למטרות ייצוג בבית משפט, חשוב לוודא כי יש ברשותו ניסיון בייצוג משפטי מעבר לייעוץ והליווי המשפטי. עורך דין המנוסה בייצוג משפטי ידאג לשכנע את בית המשפט או את הצד האחר באמצעות נימוקים משפטיים מעמיקים ובזכות הופעה משכנעת וכובשת, כמובן כמיטב יכולתו ובהתאם לתיק. למעשה, עורך דין טוב הוא זה שלצד כישורי המחקר והידע המשפטי המעמיק שלו מסוגל להפגין גם כישרון בימתי סוחף שמעניק ללקוח יתרונות רבים וערך מוסף חשוב המשפר את סיכויי ההצלחה. 

אלי שמעוני, משרד עורכי דין עוסק בייעוץ ובייצוג משפטי לחברות, עסקים ופרטיים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.

האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

 

עורך דין לעסקים - מורכבות הפעילות העסקית מצריכה עורך דין שמבין את הסביבה העסקית.
ייצוג בבית משפט - ליטיגטור טוב, בלא מעט מקרים, מכריע את תוצאת ההליך המשפטי.
ייעוץ משפטי - יש לזה מעמד משפטי כלשהו? ולמה זה חשוב?
איך מגישים תביעה - תהליך הגשת תביעה בבית משפט מורכב ממספר אלמנטים חשובים אליהם יש להתייחס.
כיצד מוגדרים ליקויי בנייה ומהם התנאים לקבלת פיצוי מתאים? לפרטים לחץ כאן.
שותפות עסקית - מהו מעמדה המשפטי, והאם ניתן להתנות עליו?
האם ניתן לתבוע את מנוע החיפוש הפופולארי? אם כן באילו תנאים? - לפרטים לחץ כאן.
תביעה נגד בנק לאומי - החבות המוגברת שיש לבנקים אל מול לקוחותיהם.
הגשת תביעה בבית משפט השלום - אילו עניינים מגיעים לפתחו של בית משפט השלום?
בקשה לביטול פסק דין - מתי ניתן להגיש בקשה מסוג זה ובאילו תנאים?
ליטיגציה אזרחית - התדיינות משפטית בכל טריבונל דורשת מומחיות בסדרי הדין ובניהול הדיון.
סוגי ויזות לארצות הברית - האם יש אשרות כניסה המאפשרות להכנס לארצות הברית על בסיס פעילות עסקית?

 

שתפו את המאמר

צור קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

מי אנחנו

משרד עו"ד אלי שמעוני מתמחה בתחום האזרחי-מסחרי ובתחום הקניין הרוחני. המשרד עוסק בליווי וייצוג משפטי של עסקאות וחוזים. בנוסף משרדנו עוסק במתן ייעוץ וניהול תיקי קניין רוחני כגון: רישום סימני מסחר, רישום פטנטים, הגנה על זכויות יוצרים ומדגמים, ליווי עסקים בעלי זכויות קניין רוחני וייצוגם המשפטי.

צור קשר