• עברית
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • Deutsch

כיצד בוחרים עורך דין במרכז הארץ

אין זה סוד שבישראל מספר עורכי הדין הוא מהגבוהים במערב. כיום רשומים בלשכת עורכי הדין למעלה מ-60 אלף עורכי דין, כאשר על פי הערכות קרוב לחמישים אלף מהם פעילים. על פי מספרי הלשכה, בישראל יש עורך דין אחד לכל 160 תושבים - מספר שאין כמותו בכל העולם. מן הסתם, מספר עורכי הדין במרכז הארץ הוא הגבוה ביותר.

לפי נתוני הלשכה, בתל-אביב נמצאת כמות עורכי הדין הגבוהה ביותר בישראל (ובכלל בעולם ביחס לאוכלוסייה) - עורך דין אחד ל-32 תושבים. אחריה ערים אחרות במרכז דוגמת רמת השרון, רמת גן, הרצליה וגבעתיים, מה שמלמד שהיכולת למצוא עורך דין במרכז הארץ היא אולי גבוהה, אך אפשרותו של עורך דין במרכז להתבלט מעל השאר היא קשה ודורשת לא מעט משאבים.

במידה ואנו מחפשים עורך דין במרכז, עלינו לבדוק מספר פרמטרים על מנת למצוא את האדם המתאים ביותר שייצג אותנו. לפני שנסביר כיצד נעשה זאת, נוציא מן המשוואה את הגורמים הברורים מאליהם כגון תחום ההתמחות שכמובן צריך להיות בנושא שאנחנו מחפשים, העלויות של עורך הדין צריכות להיות מותאמות לתקציב שבידינו וכן כמובן שהוא צריך להיות פעיל וזמין בכל עת.

אז כיצד מאתרים עורך דין איכותי במרכז הארץ, מבין כל עורכי הדין הפעילים? ראשית, על פי הניסיון. חשוב שיהיה זה עורך דין שהתמחה בתיקים בסדר הגודל של התיק שלנו. מומלץ לבדוק את ניסיונו על פי תיקים מן העבר שאותם ניהל. חשוב לראות כיצד טיפל באותם תיקים וכן מה היו תוצאות המשפטים.

שנית, האסטרטגיה של עורך הדין. לכל עורך דין יש אסטרטגיה משפטית שונה ותחום שונה, אם רשלנות רפואית, קניין רוחני ועוד. יש מי שפונה לכיוון של פשרה ויש מי שמעדיף ללכת למשפט ולהביא לניצחון של הלקוח. בהתאם ליכולות ולרצונות שלכם רצוי שתבררו היכן עומד עורך הדין שלכם והאם הוא מתאים לכם.

שלישית, ראוי לבחון איזה כוח אדם עומד לרשות עורך הדין. האם מדובר במשרד של עורך דין בודד, שיהיה כל כולו בתיק שלכם אבל לא בטוח שתהיה לו היכולת לעבור על כל הגורמים שהצטברו בתיק, או האם מדובר במשרד גדול עם עוזרים משפטיים ועוזרים אישיים, אך עורך הדין עצמו לא יהיה זמין עבורכם כי הוא מנהל במקביל עוד כמה וכמה תיקים. קחו בחשבון שבכל מקרה, מדובר על מערכת ארוכה וממושכת.

לסוגיה אחת חשוב מאוד לשים לב -  האם לבחור עורך דין צעיר או עורך דין ותיק. יש הסבורים שעורכי דין צעירים, גם אם הם פחות מנוסים, הם יותר נלהבים ומכאן שהם יעבדו קשה יותר בשביל עזור לכם לנצח. לעומת זאת לעורך דין ותיק יש ניסיון, קשרים, ידע לספק לכם תשובות אחרות ואולי יותר טובות, אך אם התיק שלכם לא גדול מספיק או לא חשוב מספיק, יכול להיות שהוא לא יעשה הכל בשביל לנצח. אולי הוא לא נזקק לכך עבור הרזומה שלו ואולי הוא חושב שמספיק ניצחון אבל לא במחיר שאתם רוצים. לפעמים דווקא בחירה בעורך דין צעיר ורענן טובה יותר.

לסיום, את הבחירה שלכם מומלץ לעשות בהתאם לצרכים שלכם, הן המשפטיים והן אחרים. ייתכן שעורך דין יוכל לעזור לא רק במשפט אלא גם לאחריו. 

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בהרצליה עוסק בתחום האזרחי מסחרי, מקרקעין ונדל"ן, ירושות, קניין רוחני, תביעות ייצוגיות ובייצוג תובעים ונתבעים בתחומים אלו. פנו אלינו ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.

האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

 

האם קיים מס ירושה בישראל? האם מס שבח משמש תחלף למס ירושה? לפרטים נוספים לחץ כאן
משרד עורכי דין מסחרי - כל השירותים המשפטיים במקום אחד.
תביעה אזרחית - כיצד מתנהלת תביעה מסוג זה? לפרטים - לחץ כאן.
ייצוג משפטי - מקצוע בפני עצמו, יכולת ביטוי והצגת טיעונים בצורה משכנעת.
בדק בית - רכשתם דירת יד שנייה או מקבלן, וודאו כי התחייבותו של המוכר קויימה במלואה!
זכרון דברים למכירת דירה - האם מסמך זה מוגדר כמסמך מחייב? 
תביעה נגד איילון - תביעות כנגד חברות ביטוח - זה משתלם?
תביעות נגד חברות ביטוח - מסתבר שזהו הליך לא פשוט. כיצד להתמודד? לפרטים - לחץ כאן.
ירושה על פי דין - הגדרת חלוקת הירושה על פי החוק.
ייעוץ משפטי - יש לזה מעמד משפטי כלשהו? ולמה זה חשוב?
הוצאת דיבה - מה נחשב כהוצאת דיבה? האם ניתן להתגונן מפני תביעת דיבה?
ייצוג בבית משפט - ליטיגטור טוב, בלא מעט מקרים, מכריע את תוצאת ההליך המשפטי.

שתפו את המאמר

צור קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

מי אנחנו

משרד עו"ד אלי שמעוני מתמחה בתחום האזרחי-מסחרי ובתחום הקניין הרוחני. המשרד עוסק בליווי וייצוג משפטי של עסקאות וחוזים. בנוסף משרדנו עוסק במתן ייעוץ וניהול תיקי קניין רוחני כגון: רישום סימני מסחר, רישום פטנטים, הגנה על זכויות יוצרים ומדגמים, ליווי עסקים בעלי זכויות קניין רוחני וייצוגם המשפטי.

צור קשר