• עברית
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • Deutsch

עורך דין בישראל

ישנם ישראלים רבים החיים מחוץ למדינה. חלקם נסעו לתקופת זמן מוגבלת עקב לימודים או "רילוקיישן", חלקם עברו לגור מחוץ לישראל לתקופה ארוכה יותר. לא משנה מה הסיבה שבגינה מתגוררים בחו"ל ולכמה זמן, הקשרים לישראל אינם מתנתקים במהרה. לרוב, גם כשעוברים להתגורר במדינה אחרת נשארים בישראל נכסים שונים, החל מדירה, דרך חשבונות בנק ופנסייה וכלה בעסק פעיל. מעת לעת נוצר הצורך לטפל במה שהשארנו מאחור כשעברנו להתגורר במדינה אחרת. לבצע את הדברים לבד בשלט רחוק זה קשה עד בלתי אפשרי. ההמלצה היא להעביר את הטיפול בכלל הנכסים בישראל לעורך דין הנמצא בישראל שיוכל לטפל עבורכם בניהול השוטף של נכסיכם ולדאוג כי האינטרסים שלכם בהם נשמרים על הצד הטוב ביותר. החשיבות של עורך דין מקומי, שדובר את השפה ובקיא בחוק הישראלי היא מכרעת ולא כדאי להשתמש בשירותים של עורך דין ממדינת המגורים שאינו מכיר את החקיקה והשפה בכדי לנהל את עסקיכם בישראל. המלצה נוספת היא לרכז את כל עסקיכם אצל עורך דין אחד המתמחה בדין האזרחי, כך תהיה לכם כתובת אחת וברורה לכל נושא.

השכרת דירה בישראל
ישראלים רבים המתגוררים בחו"ל ממשיכים להחזיק בישראל דירת מגורים, בה ישובו לגור כאשר יחזרו לישראל. כמובן שהדירה אינה עומדת ריקה והיא לרוב מושכרת לדיירים. השכרת דירה מצריכה טיפול שוטף, החל ממציאת דיירים, ניסוח חוזה, תיקון של תקלות שונות בדירה, תשלום עבור שיפוצים הנערכים בבניין, ועוד. העברת הטיפול בכל נושא השכרת הדירה לעורך דין בישראל, תבטיח לכם ראש שקט. הדירה תושכר ותתוחזק מבלי שתצטרכו לדאוג לכל הפרטים, והאינטרסים שלכם כבעלי דירה יישמרו במלואם.

מכירת וקניית דירה בישראל
במידה והחלטתם כי אתם מעוניינים למכור את דירתכם או כל נכס אחר בעודכם חיים מחוץ לישראל, רצוי לא לנהל את העניין דרך הטלפון או האינטרנט וגם לא להסתמך על חברים או קרובי משפחה הנמצאים בישראל. הדרך הטובה ביותר למכור דירה כאשר את גרים בחו"ל היא לפנות לעורך דין על מנת שיטפל עבורכם בכל ההליך. עורך הדין יטפל עבורכם בכל הפרטים של המכירה החל ממציאת הקונה המתאים, דרך ניהול המשא ומתן וניסוח החוזה ועד להסדרת הרישום בטאבו. גם כאשר אתם מעוניינים לרכוש דירה או נכס אחר בישראל ואינכם נמצאים כאן, רצוי שעורך דין המייצג אתכם ואשר נמצא ופועל בישראל ינהל עבורכם את עסקת הקנייה. הפנייה לעורך דין בישראל הן עבור קניית דירה והן עבור מכירת דירה תביא לכך שתוכלו לבצע את העסקאות מבלי להימצא בארץ, בצורה היעילה ביותר.

טיפול בעזבונות בישראל
לרובם המכריע של הישראלים אשר אינם חיים עוד בישראל יש פה קרובי משפחה. פעמים רבות מדובר בהורים מבוגרים. לאחר שאדם נפטר ישנם הליכים משפטיים ובירוקרטיים רבים הנוגעים לעזבון שהשאיר אחריו. יש להוציא צו ירושה או צו קיום צוואה בהתאם לסיטואציה, ולאחר מכן לנהל ולחלק את העזבון בין היורשים השונים. אלו הליכים מורכבים שאורכים זמן ולא ניתן לסיימם במהלך השבעה. במידה ובזמן המגורים בחו"ל נפטר קרוב משפחה, מומלץ ביותר למנות את עורך דינכם אשר נמצא בישראל, כמיופה כוחכם בכל הקשור לירושה ולחלוקת העזבון. כך, גם לא תצטרכו להתמודד בשעתכם הקשה עם הליכים אלו, וגם תוכלו לוודא שלמרות המרחק הפיזי, זכויותיכם בירושה נשמרות. 

אלי שמעוני, משרד עורכי דין עוסק בתחום האזרחי/מסחרי לרבות חוזים, קניין רוחני, תאגידים וייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

שתפו את המאמר

צור קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

מי אנחנו

משרד עו"ד אלי שמעוני מתמחה בתחום האזרחי-מסחרי ובתחום הקניין הרוחני. המשרד עוסק בליווי וייצוג משפטי של עסקאות וחוזים. בנוסף משרדנו עוסק במתן ייעוץ וניהול תיקי קניין רוחני כגון: רישום סימני מסחר, רישום פטנטים, הגנה על זכויות יוצרים ומדגמים, ליווי עסקים בעלי זכויות קניין רוחני וייצוגם המשפטי.

צור קשר